KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303392
*
nr 1430 3392
Ulla Waller
(1916-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Lyftet" fågel. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 25x23cm
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 19:23:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 12:14:36
1
Vinnande bud
8/11 17:13:13
2
150 kr
8/11 17:13:13
1
200 kr (Budbetjänt)
8/11 17:32:18
2
250 kr
8/11 17:32:18
1
300 kr (Budbetjänt)
8/11 19:18:48
3
400 kr
8/11 19:18:48
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulla Waller
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Läs mer om Ulla Waller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla waller
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Ulla Waller
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ulla Waller
nr 1430 3392
Ulla Waller
(1916-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Lyftet" fågel. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 25x23cm
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/11 12:14:36 | 1 | Vinnande bud |
| 8/11 17:13:13 | 2 | 150 kr |
| 8/11 17:13:13 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 8/11 17:32:18 | 2 | 250 kr |
| 8/11 17:32:18 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 8/11 19:18:48 | 3 | 400 kr |
| 8/11 19:18:48 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulla Waller
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.Läs mer om Ulla Waller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla waller
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



